Новий 2022-2023 навчальний рік у дистанційному форматі

 1.Уроки будуть проходити  на шкільній  платформі захищеного освітнього середовища за допомогою ресурсу  Google Classroom  від  Workspace for Education

  1. Розклад навчальних занять у дистанційному режимі відповідно до звичайного розкладу уроків буде розміщено3. Навчальні матеріали будуть розміщені в Google Classroom
  2. На сторінках «Хмарної школи» надані рекомендації щодо організації дистанційного навчання. Для всіх учасників освітнього процесу розроблено рекомендації з тайм-менеджменту . Додатково інформацію з інструкціями  розміщено на Методичному пораднику КЗ «Великобабчанський ліцей».
  3. Для того, щоб отримати доступ до матеріалів, треба зайти у захищене середовище Google Classroom, використовуючи обліковий запис нашого домену babkaschool.com.ua.    Логіни і паролі  для кожного учня були створені автоматично. Для зручного і зрозумілого використанняGoogle Classroom  від  Workspace for Education були розроблені інструкції. Запроваджені шаблони наповнення уроків, якими користуються усі вчителі.

6.Для проведення уроків у синхронному режимі використовуватиметься відеозв’язок за допомогою ресурсів Google Meet

  1. Інформаційні відео:

Як працювати  у Google Classroom

Як встановити на мобільний пристрій

Вхід з комп’ютера

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту”, лишається незмінною.

У зв’язку з воєнною агресієї росії  ліцей  працює у форматі освітній процес з використанням  технологій дистанційного навчання. Він передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції.

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.

Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:

  • для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;
  • для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;
  • для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;
  • для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;
  • для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин;
  • при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.

Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту”, зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.

Наприклад, для учнів 5 класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 20 хвилин. Цей час вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо.

Решту часу навчального заняття – 25 хвилин – вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо).

Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.

Інформація з сайту МОН за покликання

Деякі питання організації дистанційного навчання (інформація з сайту МОН за покликанням)

Previous Article
Next Article

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.