Дистанційна освіта

Освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання

Освітній процес 2023-2024 навчального року організовано з використанням технологій дистанційного навчання (наказ № 50 від 22.08.2023)

Відповідно до рішення педагогічної ради КЗ “Великобабчанський ліцей” Чугуївської міської ради Харківської області (протокол № 10  від 31.08.2022) з 01.09.2022 організовано освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання. Уроки проходять за  звичайним розкладом, який адаптується щотижня (вказуються предмети, на яких відбуватимуться Meet-зустрічі у синхронному режимі).  1.Уроки проходять на шкільній  платформі захищеного освітнього середовища за допомогою ресурсу  Google Classroom  від  Workspace for Education Розклад навчальних занять у дистанційному режимі відповідно до звичайного розкладу уроків3. Навчальні матеріали розміщені в Google Classroom.  На сторінках «Хмарної школи» надані рекомендації щодо організації дистанційного навчання. Для всіх учасників освітнього процесу розроблено рекомендації з тайм-менеджменту . Додатково інформацію з інструкціями  розміщено на Методичному пораднику КЗ «Великобабчанський ліцей». Для того, щоб отримати доступ до матеріалів, треба зайти у захищене середовище Google Classroom, використовуючи обліковий запис нашого домену babkaschool.com.ua.    Логіни і паролі  для кожного учня були створені автоматично. Для зручного і зрозумілого використанняGoogle Classroom  від  Workspace for Education були розроблені інструкції. Запроваджені шаблони наповнення уроків, якими користуються усі вчителі. Для проведення уроків у синхронному режимі використовується відеозв’язок за допомогою ресурсів Google Meet Інформаційні відео:

Як працювати  у Google Classroom

Як встановити на мобільний пристрій

Вхід з комп’ютера

Адаптований  розклад навчальних занять у дистанційному режимі відповідно до звичайного розкладу уроків

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту”, лишається незмінною.

У зв’язку з посиленими протиепідемічними заходами ліцей  працює у форматі дистанційного навчання. Він передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції.

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.

Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:

  • для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;
  • для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;
  • для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;
  • для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;
  • для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин;
  • при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.

Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту”, зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.

Наприклад, для учнів 5 класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 20 хвилин. Цей час вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо.

Решту часу навчального заняття – 25 хвилин – вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо).

Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.

Інформація з сайту МОН за покликання

Деякі питання організації дистанційного навчання (інформація з сайту МОН за покликанням)

Для організації дистанційного навчання  у жовтні 2020 була створена єдина платформа за допомогою

 системи G Suite  

Організація дистанційного навчання

Дистанційна школа